Bilans Bitcoinów na giełdach kryptograficznych osiąga niskie wartości w 2019 r.

Tak, ilość Bitcoinów dostępnych na giełdach kryptograficznych osiąga poziom niski w 2019 r. wraz ze wzrostem popytu instytucjonalnego.

Według danych Glassnode’a, ilość Bitcoin Profit zdeponowanych na głównych giełdach kryptograficznych osiągnęła minimum, którego nie widzieliśmy od maja 2019 roku. Co to ma znaczyć?

Czy jest mniejsze ogólne zainteresowanie Bitcoinem? Zgodnie z Google Trends, jeśli

Bullish bitcoin?

Kilku ekspertów używało tej metryki wielokrotnie, aby ocenić, dokąd może zmierzać Bitcoin. Ogólnie rzecz biorąc, rynek kryptoński postrzega najniższe saldo Bitcoinów zdeponowanych na giełdach kryptońskich jako sygnał dla nowych inwestorów, którzy będą się długo zastanawiać.

Powodem tego jest fakt, że niższy bilans Bitcoinów na giełdach kryptograficznych można wyjaśnić istnieniem długoterminowej strategii holdingowej, w której inwestorzy zabierają swoje udziały do zimnych portfeli.

Ponadto, oznacza to również, że istnieje mniejsza część posiadaczy Bitcoinów, którzy mogliby szybko sprzedawać swoje Bitcoiny na giełdach kryptograficznych.
Saldo Bitcoinów dostępne na wszystkich giełdach kryptograficznych. Źródło: Glassnode.Balans Bitcoin dostępny na wszystkich giełdach kryptograficznych. Źródło: Glassnode.

Czy górnicy sprawią, że Bitcoin wystartuje na księżyc?

Jesień od marca

Według danych Glassnode saldo Bitcoina na giełdach kryptograficznych spada od 18 marca, co zbiega się w czasie z gwałtownym spadkiem cen na rynku kryptograficznym.

Co ciekawe, cotygodniowy raport firmy Arcane Research wykazał, że spadek sald wymiany kryptograficznej Bitcoin’a można wytłumaczyć wzrostem DeFi.

Raport wyjaśnia, że, jak informowaliśmy w Crypt Trend, znaczna ilość Bitcoinów została symbolizowana w Ethereum. W rzeczywistości, według Dune Analytics, w DeFi znajduje się ponad 120.000 BTC o wartości około 1,1 miliarda dolarów.

Mogą jednak pojawić się również inne wyjaśnienia, np. że od marca na rynku kryptograficznym nastąpił znaczny napływ inwestorów instytucjonalnych, którzy wolą trzymać swoje krypty z dala od giełd kryptograficznych.
Tymczasem… zostało mi tylko 2,5 miliona Bitcoinsów.

Okay, więc mamy spadek dostępnych sald Bitcoina na giełdach kryptograficznych, podczas gdy do wydobycia pozostało tylko 2,5 miliona BTC. Czy wiesz, co się stanie, jeśli popyt na giełdach kryptograficznych wzrośnie?

Tylko w tę sobotę Tweet z ChartsBTC uświadomił społeczności kryptońskiej, że ilość Bitcoinu w obiegu wynosi ponad 18,5 miliona, a do wydobycia pozostało mniej niż 2,5 miliona w ciągu najbliższych 4 lat.