Austria: Ponad 2,500 kupców wkrótce zacznie przyjmować płatności w Bitcoin, Ether i Dash.

Od lata 2020 r. Austriacy będą mogli bezproblemowo wydawać popularne waluty kryptograficzne, takie jak Bitcoin Future (BTC), eter (ETH) lub kreska (DASH), w ponad 2500 punktach akceptacji, korzystając z A1 Payment – dużego austriackiego operatora sieci komórkowej.

Wydawaj kryptoteki w ponad 2500 punktach sprzedaży
2 lipca 2020 roku, austriacka firma fintech Salamantex ogłosiła, że zintegrowała swoje oprogramowanie Crypto Payment Service Software z platformą płatniczą A1. Integracja ta oznacza, że sprzedawcy w ponad 2.500 sklepach wkrótce zaczną akceptować BTC, ETH, DASH zamiast kart kredytowych lub gotówki.

Co ważne, system płatności kryptograficznych przeszedł pomyślnie kilkumiesięczny okres próbny w wybranych sklepach A1.

Początek pandemii COVID-19 oznaczał mniejszą zależność od płatności gotówkowych. Doprowadziło to w istocie do przestawienia się na alternatywne sposoby płatności, takie jak płatności cyfrowe, które nie zawierały żadnego fizycznego elementu. Teraz, poprzez przyjęcie rozwiązania płatności kryptograficznych Salamantex, austriaccy handlowcy dodadzą opcję płatności bezgotówkowych, umożliwiając klientom dokonywanie płatności w kryptotekach.

Niezależnie od metody płatności stosowanej przez klienta, sprzedawca otrzyma cenę zakupu w euro, bez konieczności ponoszenia ryzyka związanego z kursem wymiany lub walutą.

Komentując rozwój, Markus Pejacsevich, COO, Salamantex, powiedział:

„Naszym celem jest sprawienie, by płacenie cyfrowymi walutami w kasie było tak łatwe i naturalne, jak to ma miejsce w przypadku kart kredytowych od dziesięcioleci. Dzięki A1 mamy partnera dla ogólnounijnego rolloutu, który, podobnie jak my, jest przekonany o tym systemie płatności przyszłości i pracuje nad tym, aby płatności z użyciem cyfrowych środków płatniczych były dostępne dla szerokiej rzeszy odbiorców. Akceptacja walut kryptograficznych otwiera nowe, zamożne grupy klientów i umożliwia handlowcom pozycjonowanie się jako pionierzy w swojej branży“.

Plany wsparcia regulacyjnego i ekspansji
Salamantex jest zarejestrowanym dostawcą usług w zakresie walut kryptograficznych, podlegającym austriackiemu nadzorowi finansowemu, Urzędowi ds. Rynków Finansowych (FMA), który zapewnia, że spełnia wszystkie wymogi regulacyjne w zakresie standardów bezpieczeństwa klientów.

Oprogramowanie Crypto Payment Service firmy fintech jest przeznaczone do integracji z istniejącymi procesami płatniczymi i rozszerza swoją działalność na inne kraje Europy Środkowej przyjazne dla kryptotek w najbliższych miesiącach.